Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 03.09.2015 18:49 Publikacja: 03.09.2015 17:58
Foto: Fotorzepa, Danuta Matloch DM Danuta Matloch
Wydawca niemieckiego „Die Wielt" ma np. cały szereg mobilnych aplikacji, które w rozmaity sposób wykorzystują treści z dziennika. – Jedne oferują np. tylko treści wideo, inne wyłącznie pisane – mówił Kritsanarat Khunkham, sekretarz redakcji „Die Welt", na międzynarodowej konferencji News Impact Summit, która odbyła się w czwartek w Warszawie. Żeby dbać o jakość treści wrzucanych na stronę www, nad którymi pracują ci sami dziennikarze, co dla papierowego wydania gazety, teksty w Internecie są brane pod lupę nie tylko pod kątem kliknięć, ale także m.in. czasu, jaki spędzają nad nimi internauci oraz skali udostępniania ich potem w mediach społecznościowych. Płatnych subskrybentów treści w sieci „Die Welt" ma 65 tys., po okresie próbnym na płacenie abonamentu decyduje się trzech na czterech internautów. Tym, co obserwują wszyscy wydawcy, jest przepływanie czytelników do stron mobilnych. – 38 mln z 53,5 mln naszych użytkowników w internacie to użytkownicy mobilni – mówiła Doris Truong, redaktor strony głównej „The Washington Post". Z kolei na newsowej witrynie brytyjskiej BBC, nieco ponad połowa ruchu jest już generowana z urządzeń mobilnych. – Praca nad tekstem nie kończy się dziś na napisaniu go, a Facebooka i Twittera można wykorzystywać na wiele innych sposobów, niż tylko po to, by wrzucić tam link do artykułu – przekonywała Tanya Sichynsky, redaktor mediów społecznościowych z USA Today Sports, dając przykłady wykorzystania Snapchata czy Periscope.- Snapchat czy Periscope pozwalają zmniejszyć dystans miedzy reporterem i czytelnikiem – uważa. Jak zauważał Łukasz Mężyk z portalu 330polityka.pl, takie narzędzia, jak Periscope są idealne do pokazywania np. kulisów wielkich wydarzeń. – Ludzie bardzo lubią oglądać relacje z kulisów takich wydarzeń – przekonywał.
Po medialnej burzy dwie prywatne stacje telewizyjne w Polsce trafią na listę spółek pod specjalną ochroną. Co to oznacza?
Problemy z aplikacjami należącymi do firmy Meta. Użytkownicy zgłaszali problemy z Facebookiem, Messengerem, Instagramem oraz Whatsappem. Po godzinie 22 większość użytkowników aplikacji Meta odzyskała dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek po tekstach o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada nawet o ponad 7 proc. po tym, jak Onet.pl oraz Wyborcza.pl opublikowały teksty o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Omnicom i Interpublic, numer trzy i cztery w świecie reklamy połączą siły w transakcji wartej ponad 13 mld dol. Obiecują właścicielom setki milionów dolarów oszczędności.
Niepokojące jest to, że w Polsce, co pokazują badania, mamy duże przyzwolenie na niepłacenie alimentów. Przymykamy oko na niewywiązywanie się z tego obowiązku – mówi Sławomir Grzelczak, prezes BIG InfoMonitor, wiceprezes BIK.
Po raz pierwszy w historii mamy olbrzymi problem deficytu w budżecie narodowego płatnika. I to nie wynika z niczego innego, jak tylko z rabunkowej gospodarki na NFZ-cie, którą brutalnie wykorzystano do celów politycznych pod koniec poprzedniej kadencji. Niedobór środków w systemie publicznym to sytuacja, która w sposób szczególny uzasadnia funkcjonowanie prywatnych ubezpieczycieli i prywatnego sektora opieki zdrowotnej, gdyż sektor prywatny ułatwia pacjentom dostęp do świadczenia opieki zdrowotnej. Sektor prywatny oferuje także pacjentom gwarancję przewidywalnych terminów oczekiwania na poszczególne konsultacje lekarskie oraz wiele innych korzyści – mówi prezes Zarządu PZU Zdrowie dr n. med. Igor Radziewicz-Winnicki.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Raport „Cyberportret polskiego biznesu” ujawnia niepokojący fakt: aż 52% pracowników w Polsce nie uczestniczyło w żadnym szkoleniu z tego zakresu przez ostatnie pięć lat. W obliczu dynamicznie rosnącej liczby cyberataków firmy pozostają wystawione na poważne ryzyko. Czy istnieje skuteczny sposób na zmianę tego stanu rzeczy?
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas