"W imię matki" to opowieść Marii z Nazaretu. Autor Erri De Luka, włoski poeta, prozaik i tłumacz, przedstawił historię Marii, Józefa i Jezusa, widzianą oczami kobiety. Jego książka nie jest obrazoburcza, ani przeładowana teologią. To prosta, pełna ciepła i łagodności poetycka opowieść o zwiastowaniu, ciąży, porodzie i życiu syna Maryi.

[b]Erri De Luca (ur. 1950)[/b] – mieszka na obrzeżach Rzymu, ale uważa się za pisarza neapolitańskiego. Jest prozaikiem, poetą i tłumaczem, między innymi fragmentów Biblii. Współpracuje z dziennikiem „Il Manifesto”. Wieloletni działacz radykalnej lewicy, przez dwadzieścia lat pracował jako robotnik. W 1989 roku zadebiutował powieścią Non ora, non qui. Od tamtej pory wydał ponad trzydzieści książek, przełożonych na kilkanaście języków, ciepło przyjmowanych przez czytelników zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach.

[ramka]KONKURS

Dla naszych czytelników, którzy prześlą poprawną odpowiedź na pytanie:

Jaki jest tytuł poprzedniej książki Erriego De Luki, która ukazała się w tym roku w Polsce?

mamy pięć książek "W imię matki". Wygra pięć pierwszych zgłoszeń na adres [mail=kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/mail]. Zwycięzców poinformujemy drogą elektroniczną. Start konkursu - wtorek, 3 XI, godz. 15.00. W temacie prosimy wpisać tytuł powieści.

[b]Znamy już zwycięzców, dziękujemy za udział w konkursie :)[/b]

[link=http://www.facebook.com/pages/Serwis-Kulturalny-rppl/140157390741]Zostań fanem serwisu na Facebooku[/link] - informacje o konkursach - zaproszenia na koncerty, do teatru, ciekawe książki.[/ramka]