Reklama

Rok Braci Grimm

W grudniu 2012 roku przypada 200-lecie pierwszego wydania baśni braci Grimm. Z tej okazji Goethe-Institut zaprasza na wystawę Baśniowe Światy

Publikacja: 07.11.2012 16:12

Rok Braci Grimm

Foto: materiały prasowe

Zorganizowana z okazji Roku Braci Grimm ekspozycja prowadzi widzów przez 7 stacji, przedstawiających najważniejsze motywy baśniowe. Wystawa jest interaktywna, jej organizowani przygotowali dla zwiedzających zadania-niespodzianki.

- Celem wystawy jest wciągnięcie zwiedzających w świat baśni, który może okazać się nam bliższy, niż się spodziewaliśmy - opowiada Ewa Ostaszewska, koordynatorka projektu w Goethe-Institut  - Jesteśmy przekonani, że baśniowy, fantastyczny, ale też czasem mroczny i przewrotny świat baśni Braci Grimm przemówi nie tylko do dzieci, ale i ich rodziców - dodaje.

14 listopada o godz. 18.00 odbędzie się dyskusja "Kto się boi braci Grimm" z udziałem prof. Grzegorza Leszczynskiego i dr Elizy Pieciul-Karmińskiej.

WYSTAWA BAŚNIOWE ŚWIATY

9 - 24 listopada 2012

Reklama
Reklama

Mediateka START-META

ul. Szegedyńska 13A

Warszawa

Stacja Metra Wawrzyszew

Wystawa czynna jest dla zwiedzających:.

9.11.12 w godzinach 14.00 – 19.00

Reklama
Reklama

Od 10 listopada do 24 listopada 2012

Poniedziałki – piątki: 9.00 – 19.00

Soboty: 10.00 – 16.00

www.goethe.de

Literatura
Jedyna taka trylogia o Polsce XX w.
Literatura
Kalka z języka niemieckiego w komiksie o Kaczorze Donaldzie zirytowała polskich fanów
Literatura
Neapol widziany od kulis: nie tylko Ferrante, Saviano i Maradona
Literatura
Wybitna poetka Urszula Kozioł nie żyje. Napisała: „przemija życie jak noc: w okamgnieniu.”
Literatura
Dług za buty do koszykówki. O latach 90. i transformacji bez nostalgii
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama