Reklama
Rozwiń

Siedem filmów o Iwaszkiewiczu

Miniserial zatytułowany „Rzeczy“ to przygotowana specjalnie dla użytkowników internetu adaptacja fragmentów książki „Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie“ Anny Król.

Publikacja: 10.12.2015 09:00

Siedem filmów o Iwaszkiewiczu

Foto: materiały promocyjne

Każdy z odcinków to symboliczna ilustracja innego rozdziału książki, opowiadającej o prywatnym życiu jednego z najsłynniejszych, a także kontrowersyjnych pisarzy polskich XX wieku. Książka powstała po kilku latach badań, jest połączeniem reportażu i opartych na faktach scen fabularnych. Te właśnie fikcyjne fragmenty posłużyły do stworzenia krótkich filmów.

Rozdział „Turczynek" opowiada o miłości Iwaszkiewicza do znacznie młodszego Jerzego Błeszyńskiego i ich dramatycznym pożegnaniu, gdy ukochany umierał w szpitalu gruźliczym pod Warszawą.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Literatura
„Bałtyk” Tora Eysteina Øveråsa: tajemnice twórców bałtyckiego kręgu
Literatura
„Świat zagubiony”czyli Polska Ludowa przenosi się w kosmos
Literatura
„Czarodziej śmierci” – nowy kryminał Katarzyny Bondy jak „Breaking Bad” po polsku
Literatura
Jakub Małecki ujawnia szczegóły nowej powieści – „Fabuła wynika z intymności”
Literatura
Ernest Hemingway zabawny i dowcipny. Jest nowy przekład