Aktualizacja: 16.01.2020 22:28 Publikacja: 16.01.2020 22:28
Foto: Adobe Stock
Według statystyk aż 47 proc. przypadków nowotworu prostaty diagnozowanych jest zbyt późno. W 2017 roku raka prostaty zdiagnozowano u ponad 48 tys. mężczyzn. Zgonów z powodu tego nowotworu było ponad 12 tysięcy – o 2 tysiące więcej niż w 2007 roku. To dane brytyjskie, ale a Polsce sytuacja jest podobna - pisze Onet.
Naukowcy porównują raka prostaty do raka piersi i wskazują, że o ile w ciągu 10 lat liczba zgonów z powodu raka piersi zmalała o 5 proc., to w tym samym czasie liczba zgonów z powodu raka prostaty wzrosła o 17 proc. Obecnie na badania nad rakiem prostaty brytyjski rząd przeznacza około 23 miliony funtów rocznie, a na raka piersi - 44 miliony funtów.
Chorobę otyłościową coraz częściej można dziś leczyć i leczy się farmakologicznie. Problem w tym, że wykorzystyw...
Pfizer ogłosił 14 kwietnia decyzję o zaprzestaniu rozwoju danuglipronu, czyli eksperymentalnej tabletki, która m...
Wybudowanie jednej fabryki substancji czynnych potrzebnych do produkcji 100 leków krytycznych kosztuje 1,8 mld z...
W sprawie produkcji leków krytycznych w Polsce potrzebna jest decyzja polityczna – podkreśla w podcaście „Rzecz...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Obecnie nie odnotowujemy większych zakłóceń w łańcuchach dystrybucji, ale to nie oznacza, że sytuacja taka będzi...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas