Reklama

Piotr Beczała i Mariusz Treliński z szansą na operowego Oscara

Dwaj polscy artyści otrzymali nominacje do tegorocznych International Opera Awards. Trzecia szansę na tę prestiżową nominację ma Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Publikacja: 29.01.2018 22:13

Piotr Beczała

Piotr Beczała

Foto: Universal Music Group

Werdykt międzynarodowego jury ogłoszono w poniedziałek. Obaj Polacy zostali wyróżnieni w szczególnie ważnych kategoriach. Piotr Beczała znalazł się wśród sześciu artystów wybranych jako najlepsi śpiewacy. To już zresztą taka czwarta nominacja dla naszego tenora, w tym roku dodatkowo uzasadniona, bo jednocześnie wydany na DVD spektakl „Lohengrina” Wagnera z Semperoper z Drezna z nim w roli tytułowej (oraz Tomaszem Koniecznym w partii Telramunda) jest dominowany w kategorii: najlepsze nagranie operowe.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Kultura
Jesienne Targi Książki w Warszawie odwołane. Organizator podał powód
Kultura
Bill Viola w Toruniu: wystawa, która porusza duszę
Kultura
Lech Majewski: Mamy fantastyczny czas dla plakatu. Nie boimy się AI
Kultura
Hockney, Cézanne, Niki de Saint Phalle i Cartier. Wakacyjne wystawy w Europie
Kultura
Polka wygrała Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. Plakat ma być skuteczny
Reklama
Reklama