Wizytówką zakładu są tradycyjne wędliny: kiełbasa swoja, polędwica Maryny, zadek po pańsku czy krakowska sucha. Wyroby nie zawierają żadnych wypełniaczy i dodatków funkcyjnych.
BACÓWKA zatrudnia 40 osób, co czyni ją jednym z większych pracodawców w regionie. Swoje towary firma sprzedaje głównie na rynku krajowym, ale niektórzy nasi odbiorcy wysyłają je dalej, na rynki zagraniczne, między innymi do Grecji, Niemiec i Francji. Towary są przede wszystkim dystrybuowane poprzez Sieć Bacówka Towary Tradycyjne, ale też szereg odbiorców zewnętrznych. Sieć jest obecnie w silnej fazie rozwoju poprzez franczyzę. Aktualnie ma cztery własne firmowe punkty handlowe – w Krakowie, Brzesku i Katowicach oraz dziewięć sklepów otwartych w systemie franczyzowym w Świeradowie-Zdroju, Warszawie, Tarnowie, Krakowie, Kłodzku i Wrocławiu.
W planach do końca 2011 r. jest otwarcie kolejnych sklepów franczyzowych we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Kielcach, Legnicy, Częstochowie, Radomiu i Łodzi.
Największym uznaniem wśród klientów cieszy się bocuś bacowski, który w 2007 roku, w trzecim małopolskim festiwalu smaku w półfinale został nagrodzony I miejscem w kategorii wędliny i przetwory mięsne. Firma zamierza znacznie poszerzyć swoją ofertę nie tylko o kolejne wyroby mięsne. Już teraz w asortymencie proponuje: ogórki kiszone i konserwowe, chrzan, grzyby, oliwę i oliwki, keczup, musztardę, konfitury owocowe, powidła, soki, przyprawy oraz sery góralskie (m.in. oscypki i bryndze). Niebawem zakład zacznie produkcję garmażerii – naleśników, pierogów domowych oraz krokietów.
Za sztandarową staropolską szynkę Szołdrę firma została nominowana w 2009 roku do miana Polski Producent Żywności 2009. A w półfinale V Edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku zadek po pańsku z Bacówki zdobył grand prix konkursu.