Nowy album Kazika "Zaraza" ma ukazać się 5 czerwca. Na początku maja ukazał się singiel "Twój ból jest lepszy niż mój", który w serwisie YouTube ma ponad 8,5 mln wyświetleń. Sukces piosenki na Liście Przebojów Trójki doprowadził do zamieszania, w wyniku którego z rozgłośnią pożegnało się kilkunastu pracowników, w tym dziennikarze związani ze stacją od dziesięcioleci. Głos w sprawie zabrali m.in. politycy obozu władzy, opozycji oraz rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

Teraz w mediach społecznościowych pojawiło się kolejne nowe nagranie Kazika. Artysta wraz z Wojtkiem Jabłońskim opublikował niezapowiadaną wcześniej piosenkę "Powiedzcie, że kochacie nas".

W miniony piątek piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrała 1998 notowanie Listy Przebojów Trójki. Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

Dowiedz się więcej: Piotr Metz odchodzi z Trójki i ujawnia SMS od szefa stacji

Dyrekcja Trójki zapowiedziała zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. Podano, że z danych informatycznych wynika, iż piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania.

Piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" odnosi się do wizyty byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10 kwietnia, gdy z powodu epidemii koronawirusa nekropolia była zamknięta dla osób odwiedzających groby.

We wtorek artysta "w związku z zaistniałą sytuacją" zażądał wycofania piosenki z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego.

W środę z Trójką pożegnał się m.in. Piotr Stelmach, wieloletni dziennikarz stacji. "Dziś złożyłem wypowiedzenie. To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są" - ogłosił.

Czytaj także: Cieślik puścił Kazika w Trójce. "Teraz się pożegnamy"

We wtorek swoją decyzję ogłosił

Piotr Kaczkowski, który związany był ze stacją przez 57 lat.

Wcześniej odeszli m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Metz i Marcin Kydryński.