fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Piotr Metz odchodzi z Trójki i ujawnia SMS od szefa stacji

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki, złożył wypowiedzenie. Ujawnił także wiadomość SMS, jaką otrzymał od dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego, z poleceniem zdjęcia z anteny utworu Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”.
O swojej decyzji Metz poinformował w krótkiej rozmowie z Moniką Olejnik, opublikowanej na jej stronie na Facebooku. - Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę akceptować i takiego sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowanie ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio - powiedział. Na filmie pokazał też wiadomość SMS, którą otrzymał w nocy z piątku na sobotę od Tomasza Kowalczewskiego, dyrektora Trójki. „Piotrze, dopilnuj, aby piosenka o której rozmawialiśmy, nie była na antenie” - napisał Kowalczewski, wg telefonu Metza o godz. 2.52 w nocy.

- Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta. Dla mnie był bardzo ważny, a nawet fundamentalny - skomentował odchodzący ze stacji dziennikarz. 

Metz był związany z Trójką od 15 lat. Od 2016 roku był dyrektorem muzycznym stacji.

W piątek 1998 notowanie Listy Przebojów Trójki wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

W ramach protestu ze stacji odeszli dziennikarze, w tym Marek Niedźwiecki. Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych, złożył wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA