Reklama
Rozwiń

Trzecia edycja festiwalu Magnetofon

Choć słowo „magnetofon" kojarzy się z przeszłością, to dwudniowy, rozpoczynający się w piątek, festiwal wybiega w przyszłość.

Publikacja: 08.04.2011 22:22

W Powiększeniu usłyszymy artystów, którzy mogą wkrótce rozdawać karty na polskiej scenie alternatywnej. Niektórzy mają już zresztą wypracowaną pozycję.

Z Kulturą na Ty - poleć swoje wydarzenie kulturalne

Tak jest z Nathalie and the Loners, przejmującym połączeniu fascynacji amerykańskim niezależnym folkiem z inteligentną elektroniką i autorską, narzuconą przez wokalistkę Natalie Fiedorczuk, formułą. Debiutancka płyta „Go, Dare" zasłużyła na dobre recenzje. I takie właśnie zebrała.

Skoro znamy już największą gwiazdę pierwszego dnia, czas spojrzeć na plan sobotni. Tu szczególnie jasno błyszczy Etamski, śmiało konfrontujący hip-hop z awangardą XX wieku. Zapowiada, że w Powiększeniu wykona m.in. nowy kawałek nagrany wraz z Pevem Letym z cenionej formacji Indigo Tree.

Co jeszcze Magnetofon nam zagra? Energiczny rock'n'roll w wydaniu The Phantoms, przyprawioną gitarami transową elektronikę od Fuka Lata i „domowe disco" realizowane przez projekt Rebeka. A do tego wszystko to, co skrajnie eklektyczni didżeje z Warsaw City Rockers, AM Radio i We Are Adventure raczą słuchaczom prezentować. I szkoda tylko, że za nazwą TAPE kryją się performerzy, a nie grupa bracia Berthling.

Magnetofon Festiwal 2011, Powiększenie, Warszawa, ul. Nowy Świat 27, bilety: 20 – 25 zł, rezerwacje: magdalena.krysiak@kompilacja.pl, piątek (8.04) – sobota (9.04), godz. 19

Patronat Rzeczpospolitej
Gala 50. Nagrody Oskara Kolberga już 9 lipca w Zamku Królewskim w Warszawie
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Kultura
Biblioteka Książąt Czartoryskich w Krakowie przejdzie gruntowne zmiany
Kultura
Pod chmurką i na sali. Co będzie można zobaczyć w wakacje w kinach?
Kultura
Wystawa finalistów Young Design 2025 już otwarta