Organizowane po raz szósty Dni Muzyki Ukraińskiej to przede wszystkim zasługa konsekwencji i uporu polskiego dyrygenta Romana Rewakowicza. W niełatwym dla muzyki roku udało mu się przygotować w Warszawie trzy ciekawe koncerty.

W najbliższą niedzielę w Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi (Krakowskie Przedmieście 66) wystąpi zespół wokalny MORE. Posłuchamy pieśni z Polesia i Ukrainy centralnej w brzmieniu autentycznym.

8 września w kościele św. Krzyża wiolonczeliści Magdalena Bojanowicz i Bartosz Koziak zagrają utwory 83-letniego Walentyna Sylwestrowa. W czasach władzy sowieckiej był on na indeksie, dziś świat zalicza go do najwybitniejszych kompozytorów.

11 września Roman Rewakowicz poprowadzi orkiestrę Filharmonii Narodowej w koncercie „Między słowem a dźwiękiem". Wybrał utwory kompozytorów ukraińskich napisane do tekstów polskich poetów lub nmi inspirowane. Solistką będzie Iwona Hossa.

Na wieczory muzyki etnicznej i do Filharmonii Narodowej bilety do nabycia online: Bilety24, do kościoła św. Krzyża wstęp wolny.