Do końca sierpnia zabiegowi czipowania poddanych zostało już ponad 6 tys. zwierząt. Cała akcja trwa jednak do połowy grudnia.
Zainteresowani oznakowaniem zwierzęcia mogą wybierać spośród kilkudziesięciu lecznic na terenie Warszawy. W tym roku ratusz przeznaczy na ten cel ponad 560 tys. zł.
Osoba, która chce zaczipowac zwierzę musi wypełnić wniosek o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania. Wnioski dostępne są we wszystkich gabinetach weterynaryjnych zgłoszonych do udziału w akcji. Ich lista jest dostępna na stronie internetowej urzędu miasta st. Warszawy. Właściciel zwierzęcia musi zgłosić się do placówki z dowodem tożsamości – będzie on sprawdzany przez zabiegiem. Weterynarzowi należy też przedstawić książeczkę szczepień psa lub kota, rodowód lub jakikolwiek inny dokument, który potwierdza prawa do zwierzęcia. Opiekunowie psów muszą dodatkowo pamiętać też o aktualnym potwierdzeniu szczepień przeciw wściekliźnie.
Po zaczipowaniu właściciel otrzymuje potwierdzenie elektronicznego oznakowania psa lub kota, a dane dotyczące zwierzęcia i właściciela będą wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal.