Foster the People

Trio Foster the People tworzy atmosferyczny, psychodeliczny i taneczny pop. Ten powstały w Los Angeles w 2009 r. zespół to klawiszowiec/gitarzysta i wokalista w jednym Mark Foster, basista Cubbie Fink i perkusista Mark Pontius. Foster przeprowadził się do Los Angeles jako nastolatek. Bardzo chciał rozwinąć muzyczny talent w zespole, ale długo nie mogąc znaleźć odpowiednich kompanów, pracował jako kelner i DJ. Na swojej drodze spotkał Pontiusa i Finka, którzy zachwycili się różnorodnością pisanego przez niego "do szuflady" materiału. Początkowo funkcjonowali pod nazwą Foster & The People, co publika szybko przekręciła na obecną nazwę. Ich singiel "Pumped Up Kicks" prędko stał się radiowym i internetowym przebojem. Zapewnił zespołowi m. in, nagrodę magazynu Billboard dla najlepszego utworu rockowego. W 2011 roku najpierw wydali imienną EP-kę zawierającą przebojowy utwór, a potem długogrający album, "Torches". Popularność zdobyły także pochodzące z niego single "Helena Beat" i "Houdini". Prędko zyskali sławę o niespotykanej skali. Zespół zagrał na festiwalach Coachella, SXSW i Lollapalooza. Ich muzykę można znaleźć w wielu serialach i reklamach, co w dzisiejszych czasach jest równoprawną ścieżką dystrybucji. 18 marca tego roku ukazuje się ich nowy album "Supermodel", którego zapowiedzią jest singiel "Coming of Age".

Misia Ff

Jeśli zespół, którego jesteś liderką, zdobył już najważniejsze wyróżnienia i rozpoznawalność na polskiej scenie muzycznej, a także poza krajem, czemu nie rozpocząć kariery solowej? W ten właśnie sposób, w zupełnie innej odsłonie, zaprezentowała się Misia Furtak, wokalistka Tres.b. Na potrzeby swojej własnej kariery mianowała się Misią Ff, a pierwsze własne wydawnictwo nazwała po prostu „Epka". Za całokształt nagrania odpowiedzialny jest Leszek Biolik, basista Republiki i Wilków, od lat gromadzący imponujący dorobek jako producent muzyczny. Pierwszym singlem promującym „Epkę" jest "Mózg", do którego muzykę napisała amerykańska artystka Rykarda Parasol (oryginalny tytuł:„Your Safety Is My Concern"), a polskie słowa napisała sama Misia Furtak. Krytycy widzą „Móxg" jako „przebojowy, radiowy - w dobrym tego słowa sensie - hołd złożony klasyce rocka niezależnego przełomu lat 80. i 90. Miłośnicy The Breeders, Pixies, Sonic Youth czy Becka nie powinni być zawiedzeni" . Piosenka została utworem roku Radia PIN, dobrze radziła sobie także na playlistach: Radiowej Trójki, Radiowej Jedynki czy Radia Roxy. Jest już także nominowana do Fryderyka '2013. Już jako Misia Ff, wokalistka została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za rok 2013.

The Dumplings

Nie będzie przesadą nazwanie ich największą sensacją muzyczną 2013 roku. Ponad 13 tysięcy fanów na Facebooku w miesiąc – przypadek? Nie sądzę! Aktualnie jest ich ponad 20 tysięcy. Sami piszą o sobie: „niepozorna fanka kóz kochająca muzykę równie bardzo, co jej zdrowo szurnięty kolega poznają się w 2011 roku, gdy ONA prosi go o akompaniament na konkurs piosenki. ON się zgadza i tak się zaprzyjaźniają, że po miesiącu prób znajdują wspólny 'muzyczny' język i postanawiają założyć zespół. ONA - fanka klasycznych brzmień i spokoju. ON lubiący bas wiercący dziurę w brzuchu i eksperymenty z dziwnymi dźwiękami." Nastoletni Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty) tworzą muzykę elektroniczną bez kompleksów, za to z silnym pierwiastkiem autentycznych emocji. Poszukując swojego brzmienia zahaczając o eksperymenty rytmiczne, ale nie zapominają o harmonii na linii wokal – bity. Nie stronią od smutku, ale doskonale odnajdują się w tanecznych klimatach. W naturalny sposób łączą synth-popowe rytmy z tekstami, które oddają stan ducha dzisiejszych nastolatków. Ich pierwsza, wyprzedana trasa koncertowa pokazała, że The Dumplings mają swoją publiczność, która żywo reaguje na piosenki duetu. Zespół ma już gotowy materiał na debiutancką płytę, której producentem został Bartosz Szczęsny z zespołu Rebeka. Na początku lutego The Dumplings podpisali kontrakt z Warner Music Poland, a premiera albumu planowana jest na wiosnę 2014.

Król

...Umarł Król, niech żyje Król! Błażej Król to lider nieistniejącego już Kawałka Kulki oraz wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. O zespole, który tworzy z Maurycym Kiebzakiem-Gorkim napisano w ostatnich dwóch latach właściwie wszystko. Debiut z 2012 roku uznany został za płytę roku przez większość branżowych rankingów i blogosferę. W 2013 zespół wydał drugi album „Ament", przejechał Polskę wzdłuż i wszerz, zaliczając przy tym najważniejsze festiwale, znów narobił zamieszania w podsumowaniach i... postanowił zamrozić działalność. Czym zaskoczy nas KRÓL solo? Na razie wiadomo tyle, ile słychać w jego debiutanckim singlu „Szczenię". Ambitnego elektronicznego popu Króla nigdy dość. Dlatego z niecierpliwością czekamy na premierę jego debiutanckiego albumu „Nielot"w Thin Man Records w marcu tego roku , pierwsze marcowe koncerty... a także na audiencję na Open'erze!

Bilety na tegoroczną edycję już w ALTERSKLEPIE i punktach sprzedaży Ticketpro.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Więcej na www.alterart.pl