Jej producentem są Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów" i „Chodzież" S.A., a projektantem i twórcą instalacji wybitny ceramik Marek Cecuła. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Demokratyzacja stołu", gdyż efektowne nowe kolekcje porcelany nie tylko dostarczają przyjemności estetycznej, ale są także niezwykle funkcjonalne. Spełniają najwyższe standardy, można je komponować na wiele sposobów podczas codziennych posiłków, a przy tym są łatwe w użytkowaniu (umożliwiają m.in. mycie w zmywarkach).
Prezentacja w Qchni Artystycznej jest efektem współpracy Marty Gessler z producentem w Ćmielowie. Restauratorka zapowiada, że wybrane przez nią modele wejdą na stałe do jej serwisów. Na razie pokaz ma charakter sondażowy, choć oryginalną porcelanę można nie tylko podziwiać, ale także „posmakować". Wybrane pozycje z menu są już w trakcie tego weekendu serwowane na porcelanie z Polskich Fabryk Porcelany. Nowe wzory z porcelanowych kolekcji można także kupić do domu.
„Po połączeniu fabryk Ćmielowa i Chodzieży jesteśmy największą fabryką porcelany cienkościennej w Europie. Nasze produkty są eksportowane do kilkudziesięciu krajów, a porcelana reprezentuje polskie wzornictwo na dworach królewskich i w placówkach dyplomatycznych na całym świecie. Szanujemy naszą historię, ale stawiamy na intensywny rozwój nowoczesnego wzornictwa." – mówi Inga Kamińska, prezes Polskich Fabryk Porcelany.
Mix&Match (mieszaj i łącz) to najnowszy trend w aranżacji stołu oraz komponowaniu dań i smaków, zachęcający do twórczej zabawy. Pozwala na samodzielne komponowanie wieloelementowej zastawy z gotowych elementów, stopniowe rozbudowywanie kolekcji i przekształcanie jej według własnej fantazji. W ten sposób mamy kreacyjny wkład w tworzeniu niepowtarzalnego nastroju spotkania przy naszym stole.