Reklama
Rozwiń

Talent w tłumie

Rozpoczęło się poszukiwanie pianisty, który podbije świat.

Aktualizacja: 04.10.2015 20:19 Publikacja: 04.10.2015 18:37

Foto: materiały prasowe

O pierwszym etapie Konkursu Chopinowskiego, który rozpoczął się w sobotę i potrwa do środy wieczór, mówi się, że jest najtrudniejszy dla jurorów i publiczności. W ciągu tych pięciu dni przez estradę Filharmonii Narodowej przemknie w ekspresowym niemal tempie 78 pianistów.

Każdy ma nieco ponad 20 minut, by zwrócić na siebie uwagę, udowodnić, że to on powinien dotrzeć jak najwyżej, aż do zwycięstwa. Wiadomo jednak, że taki pianistyczny tłum nie składa się wyłącznie z geniuszy, a wielokrotne słuchanie tych samych etiud, ballad czy nokturnów, bo wybory repertuarowe uczestników bywają podobne, szybko staje się męczące.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Kultura
Polka wygrała Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. Plakat ma być skuteczny
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Kultura
Kendrick Lamar i 50 Cent na PGE Narodowym. Czy przeniosą rapową wojnę do Polski?
Patronat Rzeczpospolitej
Gala 50. Nagrody Oskara Kolberga już 9 lipca w Zamku Królewskim w Warszawie
Kultura
Biblioteka Książąt Czartoryskich w Krakowie przejdzie gruntowne zmiany
Kultura
Pod chmurką i na sali. Co będzie można zobaczyć w wakacje w kinach?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama