Tim Sale urodził się 1 maja 1956 roku w Ithace w stanie Nowy Jork. Jego ojciec, Robert Sale był krytykiem literackim. Tim dzieciństwo spędził w Seattle, w stanie Waszyngton, gdzie razem z rodziną trafił jako sześciolatek. Po maturze zaczął studia na uniwersytecie w Waszyngtonie, le szybko przeniósł się do nowojorskiej School of Visual Art.

Sale współpracował zwykle z pisarzem i scenarzystą Jephem Loebem. Duet ten stworzył m.in.popularne dzieła, takie jak "Batman: Legenda o mrocznym rycerzu" z motywem „Rok 1”, "Batman: Długie Halloween", "Batman: Ciemne zwycięstwo". W Marvel Comics zespół artystów wydał też tak zwane książki „kolorowe”, jak „Daredevil Żółty”, „Spider-Man Niebieski” czy „Hulk Szary”, a wreszcie „Captain America Biały”.

Czytaj więcej

Człowiek-pająk znów bije rekord

Sale pracował nad grafiką do programu telewizyjnego „Heroes”, którego Loeb był scenarzystą i producentem. Loeb, był także producentem i scenarzystą "Smallville", "Lost", "Commando" i "Teen Wolf". Z czasem został wiceprezesem Marvel Television.

W ubiegłym tygodniu Jim Lee, dyrektor kreatywny DC napisał na Twitterze: „Z przykrością muszę podzielić się bardzo smutną wiadomością, że legendarny artysta Tim Sale trafił do szpitala z poważnymi problemami zdrowotnymi”.

Wiadomość przekazaną przez Lee potwierdziła partnerka Sale’a. Artysta zmarł wczoraj, 16 czerwca 2022 roku. Na oficjalnym koncie DC napisano: „Tim Sale był niezwykłym artystą, którego podejście do kultowych postaci miało prawdziwą ludzką głębię. Jego przełomowe projekty stron zmieniły sposób, w jaki całe pokolenie myśli o opowiadaniu komiksów”.