Nagranie opublikowane przez O’Connor poruszyło internautów. Wielu obawia się, że piosenkarka będzie próbowała popełnić samobójstwo.

Film opublikowany został w czwartek w New Jersey. O'Connor mówi w nim, że cierpi na trzy choroby psychiczne. Wyjaśnia także, że od dwóch lat mieszka samotnie, z dala od rodziny w Irlandii. - Jestem zupełnie sama. W moim życiu nie ma nikogo, oprócz mojego psychiatry, najmilszego człowieka na świecie. Mówi, że jestem bohaterką i to jedyna rzecz, która aktualnie trzyma mnie przy życiu. To trochę żałosne - mówiła. - Nagle wszyscy ludzie, którzy mają cię kochać lub dbać o ciebie, traktują cię jak g***o - podkreślała.

O'Connor zaznaczyła także, że ma nadzieję, iż wideo będzie „jakkolwiek pomocne” dla osób, które mogą mieć podobne problemy. - Wiem, że takich ludzi jak ja są miliony - mówiła. - Chcę, aby wszyscy wiedzieli, jak to jest, dlatego nagrywam to wideo - dodała.

Sinead O’Connor od dawna zmaga się z depresją. W 2015 roku w jednym z hoteli w Irlandii próbowała popełnić samobójstwo przedawkowując narkotyki. Już wtedy, w liście pożegnalnym artystka zaznaczała, że jest samotna i ma problemy rodzinne.