Szefem artystycznym plenerowego festiwalu nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu jest Leszek Możdżer. Specjalizacje gatunkowe nie są ważne, sławni muzycy stają na estradzie obok tych, których warto poznać. W tym roku ma być dużo różnych muzycznych smaków i niepowtarzalna atmosfera. Widownia może pomieścić tysiąc osób.

Punktem kulminacyjnym będzie prezentowany w piątkowy wieczór wielki projekt Michała Urbaniaka „UrbSymphony". Ten wybitny muzyk połączył w nim elementy, hip-hopu z odwołaniami do polski tańców ludowych i twórczości Szymanowskiego.

„UrbSymphony" jest rozpisana na muzyków solowych i orkiestrę symfoniczną. Oprócz Michała Urbaniaka i Leszka Możdżera wystąpią też Marcin Pospieszalski, amerykański trębacz Michael „Patches" Stewart i jego rodak grający na perkusji Frank Parker. Towarzyszyć im będzie orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją Katarzyny Tomali-Jedynak.

W piątek wystąpi też wybitny skrzypek Mariusz Patyra wraz z wiolonczelistą Mikhailem Radunskim i pianistą Kiryłem Kedukiem, a także saksofonistka Marta Wajdzik ze swoim kwartetem.

Gospodarzem koncertów w sobotę i niedzielę będzie Leszek Możdżer, który zagra z rozmaitymi zespołami. W tym roku zaprosił trio rosyjskiego pianisty Andrieja Kondakowa i trio izraelskiego pianisty Omri Mora, katowickie Marcin Pater Trio oraz Kapelę ze Wsi Warszawa. Na finał wystąpi słynna Marylin Mazur, która w swej bogatej karierze grywała z Gilem Evansem, Wayne'em Shorterem czy Janem Garbarkiem.

Szczegóły i informacje o biletach:enterfestival.pl