Podczas tego wydarzenia można zobaczyć i kupić prace uznanych już artystów współczesnych, m.in. Magdaleny Abakanowicz, Jana Tarasina, Józefa Hałasa oraz dzieła wybitnych przedwojennych malarzy, np. Józefa Brandta, Wojciecha Kossaka, Olgi Boznańskiej, jak i ciekawych młodych twórców. Wybór jest bardzo szeroki - od malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego do fotografii.
Targom towarzyszą także wystawy wybitnych twórców. W tym roku dwa główne pokazy prezentują sztukę Wojciecha Fangora i Andrzeja Dudzińskiego „Dudi”. To wyjątkowa okazja do obejrzenia nie pokazywanych dotąd szerszej publiczności obrazów Fangora, udostępnionych przez żonę artysty Magdalenę Shummer-Fangor.
A także do poznania nowych prac Andrzeja Dudzińskiego. Ich autor zdradza, że inspiracją była dla niego wystawa kopii malarstwa naskalnego w Berlinie. W sobotę o godz. 15 odbędzie się spotkanie z artystą, zatytułowane „Pomiędzy. Opowieść o życiu i pracy pomiędzy Warszawą a Nowym Jorkiem, pomiędzy sztuką czystą a użytkową, wreszcie pomiędzy malarstwem a fotografią".
Uwagę przyciąga też ekspozycja „Brązy Wilkonia”, prezentowana przez Galerię Limited Edition. Rzeźby zwierząt w brązie Józefa Wilkonia to nowość, a więc absolutne unikaty w dorobku artysty, znanego ilustratora i twórcy rzeźb w drewnie. W niedzielę o godz. 16 odbędzie się spotkanie z ich twórcą.
Targi są otwarte nie tylko dla kolekcjonerów, ale i dla szerokiej publiczności, która może na nich spotkać się m.in. ze znakomitym fotografem Krzysztofem Gierałtowskim na wystawie – „Pejzaże. Archeologia fotografii. Suwalszczyzna Mała Ojczyzna Gierałtowskiego” na stoisku Ney Gallery & Prints, czy wybitnym grafikiem Rosławem Szaybo podczas dyskusji „Artysta w zderzeniu z rynkiem sztuki”.