Podczas tego wydarzenia można zobaczyć i kupić prace uznanych już artystów współczesnych, m.in. Magdaleny Abakanowicz, Jana Tarasina, Józefa Hałasa oraz dzieła wybitnych przedwojennych malarzy, np. Józefa Brandta, Wojciecha Kossaka, Olgi Boznańskiej, jak i ciekawych młodych twórców. Wybór jest bardzo szeroki - od malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego do fotografii.

Targom towarzyszą także wystawy wybitnych twórców.  W  tym roku dwa główne pokazy prezentują sztukę Wojciecha Fangora i Andrzeja  Dudzińskiego „Dudi”. To wyjątkowa okazja do obejrzenia nie pokazywanych dotąd szerszej publiczności obrazów Fangora, udostępnionych przez żonę artysty Magdalenę Shummer-Fangor.

A także do poznania nowych prac Andrzeja Dudzińskiego. Ich autor zdradza, że inspiracją była dla niego wystawa kopii malarstwa naskalnego w Berlinie. W sobotę o godz. 15 odbędzie się spotkanie z artystą, zatytułowane „Pomiędzy. Opowieść o życiu i pracy pomiędzy Warszawą a Nowym Jorkiem, pomiędzy sztuką czystą a użytkową, wreszcie pomiędzy malarstwem a fotografią".

Uwagę przyciąga też ekspozycja „Brązy Wilkonia”, prezentowana przez Galerię Limited Edition. Rzeźby zwierząt w brązie Józefa Wilkonia to nowość, a więc absolutne unikaty w dorobku artysty, znanego ilustratora i twórcy rzeźb w drewnie. W niedzielę o godz. 16 odbędzie się spotkanie z ich twórcą.

Targi są otwarte nie tylko dla kolekcjonerów, ale i dla szerokiej publiczności, która może na nich spotkać się m.in. ze znakomitym fotografem Krzysztofem Gierałtowskim na wystawie – „Pejzaże. Archeologia fotografii. Suwalszczyzna Mała Ojczyzna Gierałtowskiego” na stoisku Ney Gallery & Prints, czy wybitnym grafikiem Rosławem Szaybo podczas dyskusji „Artysta w zderzeniu z rynkiem sztuki”.

WTS prowadzi również działalność edukacyjną dla młodzieży i dzieci. Na zajęcia plastyczne zaprasza młodą publiczność Pracownia Kwadrat Grafiki Artystycznej Iwony Cur.  Jak co roku gościem Pracowni będzie znany plakacista Andrzej Pągowski.

Natomiast kolekcjonerów i specjalistów zainteresuje zapewne „Raport Artinfo 2018. Liderzy polskiego rynku współczesnego i antykwarycznego”, prezentowany przez Rafała Kameckiego (sobota godz. 17).

Wśród uczestników Targów są także goście zagraniczni - galerie niemieckie i angielskie. Targi potrwają do 7 października. Ich organizatorem jest Dom Aukcyjny Rempex.