Podczas uroczystości wystąpią m.in. Agnieszka Chylińska, Feel, Robert Gawliński, Edyta Górniak, Kayah (na zdjęciu), Kasia Kowalska, Paweł Kukiz, Grzegorz Markowski, Patrycja Markowska, Maryla Rodowicz, Varius Manx i Łukasz Zagrobelny.

Artyści zaprezentują niestandardowe utwory i miksy z zagranicznymi hitami. Zaśpiewają również stare piosenki w nowych aranżacjach oraz wystąpią w nietypowych duetach. To dobra okazja, by przekonać się, w jakiej formie są dziś najwięsze gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, w wielu przypadkach pracujące obecnie nad nowymi albumami.

Galę uświetnią także wykonawcy zagraniczni: znany z polskich i zagranicznych list przebojów brytyjski tercet damski Sugababes (w dorobku trzy potrójne platynowe płyty i 40 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie) oraz wschodząca gwiazda rythm and bluesa i solu, piękna Alexandra Burke, która pod koniec ubiegłego roku wydała debiutancki album „Overcome”.

Wystąpi także jeden z najpopularniejszych w ostatnich latach polskich kabaretów: Kabaret pod Wyrwigroszem, znany chociażby z brawurowego wykonania polskiej wersji czeskiej piosenki „Jożin z Bażin” („Donald marzy”). Uroczystość urozmaicą materiały filmowe związane z RMF FM, które od wielu już lat pozostaje najpopularniejszą stacją radiową w Polsce.

Swój niebywały i szybki rozwój krakowskie radio zawdzięcza swemu założycielowi – Stanisławowi Tyczyńskiemu, który jednak w 2006 roku wycofał się z prowadzenia RMF. Warszawski koncert poprowadzą prezenterka RMF FM Marta Grzywacz i Robert Janowski, gwiazdor telewizyjnej Jedynki i teleturnieju „Jaka to melodia”. Transmisję na żywo przeprowadzi Polsat.

20. urodziny RMF

20.00 | Polsat | sobota