Reklama

aFrykasy & Djolof-Man

Warszawski klub Powiększenie zaprasza jutro na aFrykasy - projekt muzyczny, zanurzony w muzykę o afrykańskich korzeniach

Aktualizacja: 12.03.2010 20:28 Publikacja: 12.03.2010 20:05

aFrykasy & Djolof-Man

Foto: materiały prasowe

Podczas marcowych aFrykasów usłyszymy senegalski zespół Djolof-Man, eRBu zadba o przestrzeń wizualną, a dj'e Grajek Krawiec i Mamadou Diouf zmiksują dynamiczną dawkę, Afrobeat'u, Kwaito, Reggae i etnicznych brzmień, wraz z nimi zagra perkusista Wojtek Sobura.

- Chcemy mówić o problemie nietolerancji międzyludzkiej, rasowej, kulturowej i poglądowej, zwracać uwagę na szacunek należny każdemu człowiekowi - mówią artyści tworzący projekt.

Djolof-Man tworzą: Mamadou Diouf (Senegal/Polska; djembe, śpiew), Mohamed M'Bow (Senegal; djembe, śpiew) i Pako Sarr (Senegal/Francja; gitara akustyczna, śpiew). Zespół powstał w Warszawie latem 2006 roku. Muzycy są prawdziwymi nomadami. Ich życie to Dakar, Paryż, Marsylia i Warszawa.

Nazwa Djolof nawiązuje do historycznej dzielnicy Senegalu, kraju ich pochodzenia. Twórczość zespołu, można określić jako World Music. Muzyka jest dla nich dialogiem kultur, sztuką eksperymentu, połączeniem różnych gatunków, dlatego tradycje etniczne senegalskie mocno flirtują z reggae, blues i soul.

Mamadou Diouf śpiewa w języku wolof, po polsku i francusku. Jego światem jest muzyka, pracuje w Radiu PIN, choć z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Jest współtwórcą [link=http://www.afryka.org]www.afryka.org[/link] i przyjacielem portalu [link=http://http://www.kontynent-warszawa.pl/]Kontynent Warszawa[/link] - informującego o różnorodnych przejawach wielokulturowości w Warszawie.

Reklama
Reklama

Pomysłodawcą aFrykasów jest Grajek Krawiec, dj i happener ceniący afrykańskie rytmy, czerpie z nich energię, którą umiejętnie zaraża gości Powiększenia. W swoich poszukiwaniach sięga również do muzyki retro, stąd drugi jego projekt Retroakcja.

[ramka] [b] 13.03 Sobota // aFrykasy & Djolof-Man[/b]

godz. 22:00, wstęp 10 zł

aFrykasy / Djolof-Man / Mamadou Diouf / Grajek Krawiec / Wojtek Sobura / eRBu

Więcej - [link=http://klubpowiekszenie.pl/program.php#program_259]klubpowiekszenie.pl[/link][/ramka]

[link=http://www.groove.pl]http://www.groove.pl[/link]

Reklama
Reklama

[link=http://www.afrobeat.pl/]www.afrobeat.pl[/link]

[link=http://www.encepence.org/]www.encepence.org[/link] [/ramka]

Kultura
Artyści w misji kosmicznej śladem Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego
Kultura
Jan Ołdakowski: Polacy byli w powstaniu razem
Kultura
Jesienne Targi Książki w Warszawie odwołane. Organizator podał powód
Kultura
Bill Viola w Toruniu: wystawa, która porusza duszę
Kultura
Lech Majewski: Mamy fantastyczny czas dla plakatu. Nie boimy się AI
Reklama
Reklama