Już przed południem w dawnym Instytucie Weterynarii rozbrzmiewać będzie muzyka Fryderyka Chopina. W auli na II piętrze kompleksu usłyszeć można będzie m.in. uczniów Liceum Muzycznego – Tamarę Szczep oraz Łukasza Krupińskiego.

Po godzinie 11 rozpocznie się „Spotkanie z Chopinem i jego muzyką”. Zajęcia poprowadzi duet znany młodej publiczności z „Ogrodów muzycznych” – Irina Bogdanovich i Maciej Gąsiorek.

Za to na pierwszym piętrze pod okiem Piotra Matwiejczuka z Polskiego Radia chętni będą mogli wziąć udział w „Rodzinnym słuchaniu muzyki”.

Zaplanowano również część praktyczną. Podczas warsztatów dzieci będą mogły nauczyć się m.in. budowania instrumentów – w tym piszczałek z łodyg. Przez cały dzień trwać będzie akcja malowania dźwięków na wielkich kartonach.

Sobotnia impreza Fundacji Muzyka jest ostatnią z cyklu „Majówki Chopinowskie”. Z jednej strony ma ona przybliżyć dzieciom życie i twórczość kompozytora, z drugiej pokazać wnętrza czekającego na remont, dawnego Instytutu Weterynarii.

[i]Muzyczny Dzień Dziecka, dawny Instytut Weterynarii, ul. Grochowska 272, wstęp wolny, sobota (29.05), godz. 11 – 14[/i]