Odległe stylistycznie muzyczne klimaty przez nie proponowane połączyć ma film „Buy more incense” w reżyserii Thomasa Bulkhaltera i Michaela Spahra. W nim brytyjscy muzycy azjatyckiego pochodzenia opowiedzą historię swojej muzyki (bhangry, worldfusion-cyberpunka, break beats) w Wielkiej Brytanii.

Koncert rozpocznie występ znanej grupy Carrantuohill, wykonującej od 1987 roku tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji. Sławę przyniosły jej jednak własne interpretacje i opracowania aranżacyjne inspirowane tradycją.

Później przyjdzie czas na rewelacyjny TransGlobal Underground – kolektyw didżejski, o którym nie da się zapomnieć już po pierwszym przesłuchaniu. Formacja urzeka bogactwem inspiracji innymi kulturami, które podaje widzom w elektronicznym world music. Są w jej kompozycjach elementy kultury arabskiej, buddyjskiej, azjatyckiej czy indyjskiej, które tylko na pozór stoją w sprzeczności z techno. A w każdym razie londyński zespół już wiele razy udowodnił, że da się te dwa żywioły świetnie połączyć. Transowe brzmienia pojawią się w parze z żywymi instrumentami. Jest na co czekać.

[i] Carrantuohill, TransGlobal Underground, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa, ul. Kredytowa 1, wstęp wolny, niedziela (30.05), godz. 18[/i]