Połączyła ich idea wspólnej improwizacji i poszukiwania nowych technik gry (m.in. dzięki spotkaniu się w zespole Kena Vandermarka). Clayton Thomas czerpie inspiracje z różnych epok, by przenieść je w XXI wiek, Trzaska i Daisy hołdują freejazzowej estetyce rozwiniętej przez współczesnych improwizatorów.
Inicjatorem spotkania jest Mikołaj Trzaska, tworzący okazjonalne formacje z amerykańskimi i europejskimi muzykami. To jedna z najważniejszych postaci sceny alternatywnej, lider zespołu Łoskot, a niegdyś współtwórca grupy Miłość. Współpracował z Lesterem
Bowie, Tomaszem Stańką, Noelem Akchote. Ma na koncie około 20 autorskich projektów i tyleż albumów. Ostatnie płyty, m.in. „Pieszo”, „Mikro Muzik”, „La Sketch up” i „Danziger Strassenmusik” wydał we własnej wytwórni Kilogram Records. Jego oryginalna gra na saksofonie i klarnecie basowym zjednała mu zagorzałych fanów.
Sprawdźmy sami, jak dogaduje się z Thomasem, rezydującym ostatnio w Berlinie, a który w australijskim Sydney organizuje festiwal muzyki improwizowanej NOW Now.
[link=http://www.klubpowiekszenie.pl]www.klubpowiekszenie.pl[/link]
[i]Trio Trzaska/Thomas/Daisy, Powiększenie, Warszawa, ul. Nowy Świat 27, bilety: 30 zł, rezerwacje: tel. 503 118 088, niedziela (30.05), godz. 20[/i]
[b]W Powiększeniu[/b]
[link=http://www.klubpowiekszenie.pl/]www.klubpowiekszenie.pl[/link]
[b]27.05 Czwartek / Papa Zura[/b] godz. 21:00, wstęp wolny
Funk, Soul, Rare Grooves
[b]28.05 Piątek / Mustache Warsaw / Ping Pong Party[/b]
godz. 22:00, wstęp 10 zł
Zagrają znani, lubiani, nieimportowani za to bardzo wąsaci w temacie swawoli:
Jedynak (Club Collab)
Ghostballet
KoVValsky (Mustache Warsaw)
UWAGA!
Dla każdego z PRAWDZIWYM GODNYM PODZIWU WĄSEM (broda się nie liczy) wejście za 5zl !!!
[b]29.05 Sobota / Organic SoulFood[/b]
godz. 22:00, wstęp 10
Organic SoulFood czyli samobieżna grupa perkusyjna Ritmodelia oraz dj'e Envee i Grajek Krawiec (aFrykasy) [link=http://www.myspace.com/enveeensemble]www.myspace.com/enveeensemble[/link]
[b]W Cafe Kulturalna[/b] [link=http://www.kulturalna.pl/]www.kulturalna.pl[/link]
[b]28.05 Piątek / Grajek Zszywa Piosenki Igor Wali Łbem W Werbel! [/b]
godz. 22:00, wstęp wolny
[link=http://www.groove.pl]www.groove.pl[/link]
[link=http://www.afrobeat.pl/]www.afrobeat.pl[/link]
[link=http://www.encepence.org/]www.encepence.org[/link]