Teraz klimaty poezji Czesława Miłosza będziemy mogli odnaleźć w nowych utworach sześciu kompozytorów różnych pokoleń.

Z Kulturą na Ty - poleć swoje wydarzenie kulturalne

Cztery wiersze – „W Warszawie", „Bieg", „Obłoki" i „Annalena" – wykorzystano w utworach na głos barytonowy i orkiestrę Joanny Bruzdowicz, Jarosława Siwińskiego i mieszkającego w Los Angeles Marka Żebrowskiego.

Usłyszymy jednak również muzykę instrumentalną w luźny sposób odwołującą się do tej poezji. I tak Ryszard Osada skomponował orkiestrowy utwór „teMuchi" odnoszący się do żartobliwego tekstu Miłosza „Na cześć księdza Baki".

Koncert rozpocznie „Lituania" jednego z nestorów polskiej muzyki Romualda Twardowskiego (rocznik 1930). Młodsza o prawie sześć dekad Barbara Kaszuba zaprezentuje utwór „... znad Zatoki San Francisco".

Nad stroną muzyczną czuwa dyrygent Paweł Kos-Nowicki, który poprowadzi orkiestrę Warsaw Camerata. Solistą będzie baryton Jarosław Bręk, wiersze Miłosza przedstawi Grzegorz Damięcki.

Przed koncertem, o godz. 17.30, w kawiarence przy Studiu im. Lutosławskiego odbędzie się spotkanie z kompozytorami premierowych utworów.

„Muzyczne pejzaże Czesława Miłosza", Studio im. Lutosławskiego, Warszawa, ul. Modzelewskiego 59, bilety: 10 i 15 zł, do kupienia przed koncertem, niedziela (26.06), godz. 19