Rockowa turbina Cher w Las Vegas

Kolekcja "Rz" – Przyjrzyjcie się uważnie, bo od tej pory będę się już tylko rozbierać – zapowiada Cher po pierwszej piosence w hotelu Mirage

Aktualizacja: 24.05.2023 21:21 Publikacja: 28.07.2011 19:15

Kolekcja Ikony Muzyki

Kolekcja Ikony Muzyki

Foto: materiały prasowe

Do następnej – "We All Sleep Alone" – wychodzi już w prześwitującej czarnej koronce opinającej jej idealne ciało i zabójczo długie nogi. W "Bang Bang" można podziwiać słynne tatuaże na pośladkach. Jest 1990 r., a Cher jeździ po Ameryce, Europie i Australii z wielkim show "Heart of Stone".

Zobacz na

sklep.rp.pl

Niedawno rzuciła świat na kolana, śpiewając "If I Could Turn Back Time" na okręcie wojskowym, w towarzystwie dziesiątek marynarzy. Tę samą energię – emanującego seksapilem, drapieżnego i monumentalnego widowiska – ma koncert w Las Vegas.

Na scenie zjawia się wyzwolona, pewna talentu i urody diwa. Już nie hipisowska latawica, uzależniona od Sonny'ego. Przetrwała, śpiewając w podrzędnych klubach i telewizjach, by podźwignąć się z długów. Teraz jest na szczycie i w świetnej formie, także wokalnej. Gotowa do rockandrollowej gonitwy, zniewalająca od pierwszego numeru – scena to jej rewir, a "muzyka to jej biznes", jak śpiewała w duecie z Tiną Turner.

Pływa swobodnie w muzycznym oceanie – od poprockowych hymnów po bluesowe ballady, jest u siebie i świetnie się bawi. Koncert jest kwintesencją lat 90., ich przepychu, beztroski i kiczu – fantastycznym zapisem epoki, w której piosenki i gwiazdy były naprawdę wielkie.

Paulina Wilk

CHER Extravaganza:  Live at the Mirage

Kultura
Maurice Béjart: Bolero tańczone na stole
Kultura
„Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski”. Brama do przyszłości
Kultura
London Design Biennale: Medal dla Polskiego Pawilonu za projekt solidaryzujący się z Ukrainą
Kultura
Nowa wystawa w szwajcarskiej galerii sztuki Grażyny Kulczyk
Kultura
Powstanie bilans instytucji kultury niszczonych przez PiS
Kultura
Nie żyje aktor Maciej Kujawski. Przez lata użyczał głosu Kubusiowi Puchatkowi