– To pierwszy od dawna kulturalny projekt w tej części osiedla, który udało się zrealizować. Wreszcie o nas zadbano – cieszy się Mariusz Bielecki, przewodniczący rady osiedla.  Inicjatywa pod hasłem „Odzyskiwanie" narodziła się po konsultacjach z mieszkańcami.

Na siedem tygodni  sercem Targówka Fabrycznego  stanie się plac przy Kanałku Bródnowskim, zwany Sekwaną. Na miejscu będą leżaki zmontowane z europalet i hamaki z materiałów recyklingowych. W Sąsiedzkim Klubie Wypoczynkowym, bo tak animatorzy nazwali skwerek, pojawi się też kino letnie. Projekt zainauguruje działalność w sobotę. Historię dzielnicy warszawiacy poznają m.in. dzięki Audiorowerowi. Jest to szlak rowerowy po najciekawszych miejscach osiedla (m.in. nieskończone metro, dawna fabryka luster, drewniany dom Balcerka z „Alternatywy 4"). Na trasie pojawią się tabliczki  z numerem telefonu. Dzwoniąc pod, wysłuchamy informacji i legend przeczytanych  przez aktorkę Agnieszkę Grochowską.

Ponadto o godz. 13 rozpocznie się tworzenie galerii komiksu na rurach ciepłowniczych. Pierwszy obraz powstanie przy rondzie między ul. Rzeczną a ks. Ziemowita i stworzy go  rysownik Przemek  „Trust" Truściński.  W programie także  tworzenie mozaik, które zostaną umieszczone na chodnikach Targówka Fabrycznego. Start o godz. 16.