Natalia Bet

Jabłkowscy: moda, zakupy i kultura

Po miesiącach remontowania gmachu ?po księgarni Traffic ?Dom Towarowy Braci Jabłkowskich wraca ?do życia.

Mieszkańcy Pragi z lotu ptaka

Prażanie stworzą żywy napis i dadzą się uwiecznić na wspólnym zdjęciu – a to wszystko z okazji rocznicy nadania dzielnicy praw miejskich.

Solidarni z EuroMajdanem – akcja wsparcia dla Ukrainy

W stolicy odbędzie się manifestacja solidaryzująca się z ukraińskimi demonstrantami. Ruszy zbiórka leków dla chorych i rannych.

Gdzie pojadą pociągi retro?

Ferdynand Ruszczyc zrezygnował z kierowania Muzeum Kolejnictwa. Wciąż nie wiadomo, jaki los czeka placówkę, nad którą wisi groźba likwidacji.

Powojenna konspiracja: konkurs

Fundacja im. Jadwigi Chylińskiej, we współpracy z Instytutem Historii PAN w Warszawie, ogłosiła konkurs na najlepsze prace naukowe poświęcone powojennej konspiracji w Polsce.

Marszałek Piłsudski uświetniony na srebrnym medalu

Skarbnica Narodowa wyemitowała medal uwieczniający dzieło Wojciecha Kossaka „Józef Piłsudski na Kasztance”. To niejedyna w tym roku numizmatyczna nowość. NBP wyemituje pierwszy w historii banknot polimerowy.

Petycja do rządu w sprawie gender

W sieci pojawił się list w sprawie stanowiska rządu RP wobec kampanii przeciw ideologii gender. Pod apelem podpisało się blisko sto osób, w tym środowisko naukowców, artystów i działaczy społecznych.

Dziecko zmarło, bo karetka jechała trzy godziny

Śledczy sprawdzają, dlaczego karetka jechała z Łodzi do Kutna trzy godziny, by przetransportować dziecko do innej placówki.

Poseł Wipler nie był pod wpływem narkotyków

Poseł Przemysław Wipler nie był pod wpływem narkotyków w czasie październikowej bójki z policją przed nocnym klubem w Warszawie - wynika z opinii, którą otrzymała prokuratura.

Stan wyjątkowy w Kraju Stawropolskim

W dwóch rejonach Kraju Stawropolskiego na południu Rosji wprowadzono dzisiaj "reżim operacji antyterrorystycznej", tzw. rodzaj stanu wyjątkowego. Decyzję tę podjęto po znalezieniu tam czterech samochodów osobowych z ciałami sześciu zastrzelonych mężczyzn.