Blisko 130 DJ-ów i producentów walczyło o zwycięstwo w konkursie organizowanym przez festiwal Audioriver i portal Muzzo.pl. O ostatecznych wynikach zadecydowali internauci w głosowaniu SMS.

Producent, Dj, wokalista, gitarzysta, tekściarz – tak mówi o sobie pochodzący z Brzeska pod Krakowem Kudrick Project. Mroczne, psychodeliczne dźwięki można odnaleźć w niemalże wszystkich jego produkcjach, nawet tych, z pozoru przyjemnych i delikatnych. Personalny, jak i muzyczny rozwój, pokierował jego życie w stronę muzyki klubowej, a inspiracją stała się niemiecka scena muzyczna –Techno/Minimal. „Sam fakt ze dostałem się do finału tego konkursu był uhonorowaniem mojej ciężkiej pracy, wytrwałości w dążeniu do celu, który sobie obrałem. Możliwość zaprezentowania swojego materiału na festiwalu Audioriver jest spełnieniem mojego marzenia. Genialna muzyka, świetna atmosfera oraz profesjonalne przygotowaniu tego eventu jest wszystkim, czego pragnie każdy młody artysta." – mówi Kudrick Project.

TipTop to nowy duet djski z Warszawy, stworzony przez dwóch przyjaciół, którzy po kilku latach solowego grania i zbierania doświadczeń, postanowili połączyć swoje siły, tworząc niespotykaną dotąd na muzycznej scenie fuzję stylu. Ich sety charakteryzuje szerokie spektrum muzyczne - od nu disco, przez deep house, na klimatach techno kończąc, dzięki czemu jest to zawsze zaskakująca muzyczna podróż, w której nie ma miejsca na nudę. „To zaszczyt i spełnienie naszych marzeń, móc zagrać na festiwalu Audioriver, a to wszystko dzięki Wam - internautom. Wielkie dzięki za oddane głosy, wsparcie i wszystkie pozytywne reakcje na nasz set. A co do samego występu w Płocku, przygotowaliśmy coś typowo w naszym stylu, takie pomieszanie z poplątaniem, jednak co konkretnie, pozostanie naszą małą tajemnicą." – komentują swoją wygraną TipTop.

Konkurs był przeznaczony dla DJ-ów i producentów wszystkich odmian muzyki elektronicznej, zarówno działających solowo, jak i w duecie. Aby wziąć w nim udział, wystarczyło do 24 czerwca zgłosić set, live act lub autorskie utwory za pośrednictwem portalu Muzzo.pl. Jury złożone z przedstawicieli organizatorów festiwalu Audioriver i portalu Muzzo.pl wyłoniło spośród blisko 130 zgłoszeń, 6 wykonawców, którzy przeszli do ścisłego finału. Zwycięzcy zostali wyłonieni drogą głosowania – internauci oddali najwięcej głosów na DJ-a i producenta Kudrick Project oraz duet DJ-ski TipTop. Laureaci konkursu w nagrodę wystąpią na festiwalu Audioriver – na Independent Market Stage zlokalizowanej na rynku Starego Miasta w Płocku, w piątek 26 lipca i sobotę 27 lipca.

Więcej szczegółów związanych z konkursem znajduje się na www.audioriver.pl.