Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 24.01.2016 19:51 Publikacja: 24.01.2016 16:59
Kombi, "Nowy album", CD Fonografika, 2016
Foto: Rzeczpospolita
Sławomir Łosowski stworzył zespół Kombi w 1976 roku
Foto: LookGawroński/Materiały prasowe
Rzeczpospolita: Właśnie ukazał się „Nowy album" Kombi. Założył pan ten zespół, jest jego liderem i skomponował dla niego największe hity, w tym „Słodkiego miłego życia". O co chodzi z grupą Kombii – z dwoma „i", w której grają Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, wieloletni muzycy pana grupy?
Sławomir Łosowski: W 1992 roku Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk – z najdłuższym stażem w moim zespole – odeszli z niego na własną prośbę. To nie było naznaczone żadnym konfliktem ani złą atmosferą. Już od końca lat 80. Grzegorz marzył o mocnym gitarowym graniu, co nie dziwi, ponieważ był gitarzystą w zespole, w którym wiodące były instrumenty klawiszowe.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
15 lipca 2025 ruszyła kolejna edycja konkursu Dobry Wzór 2025. To najbardziej prestiżowy konkurs wzorniczy w Pol...
„Bill Viola. Wizje czasu” to największa dotąd prezentacja twórczości słynnego amerykańskiego artysty w Polsce. W...
Polska Fundacja Narodowa deklaruje dofinansowanie wydania trzeciego tomu unikalnego zbioru korespondencji Fryder...
W Wenecji, podczas Biennale Architektury, zaprezentowany zostanie 26 lipca artystyczno-kosmiczny projekt Jana Św...
Powstańcy powtarzali i powtarzają, że Polacy byli w powstaniu razem i nawet klęski są niestraszne, jeżeli nie da...
Wspiera edukację, lokalne społeczności oraz pracowników w ich trudnych życiowych momentach. Od 35 lat duński holding VKR – właściciel marek VELUX oraz spółek siostrzanych konsekwentnie pokazuje, że kapitał społeczny jest tak samo ważny jak kapitał finansowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas