Rada programowa Polskiego Radia oceniła "Sprawozdanie Polskiego Radia za 2020 rok z realizacji misji publicznej oraz z wykorzystania wpływów abonamentowych, odsetek za zwłokę w ich uiszczaniu oraz kar za używanie niezarejestrowanych odbiorników na realizację misji publicznej".

Jak relacjonował portal Wirtualne Media, za odrzuceniem sprawozdania głosowało sześcioro członków (Piotr Apel, Andrzej Różański, Renata Butryn, Barbara Zdrojewska, Jakub Kowalski i Jan Ordyński), pięcioro wstrzymało się od głosu (m.in. Marek Suski, Małgorzata Gosiewska, Elżbieta Królikowska-Avis, Hanna Budzisz). Tylko dwóch członków rady programowej, Jędrzej Karol Lipski i Dariusz Wasilewski oddało głos za jego przyjęciem.

W rozmowie z portalem przewodniczący rady programowej, Marek Suski z PiS, stwierdził, że  sytuacja w Polskim Radiu jest zła - spadają przychody z reklam, katastrofalny jest poziom słuchalności Trójki, która w ciągu roku miała trzech dyrektorów i znów na tym stanowisku jest wakat, a generalnie w Polskim Radiu jest kryzys.

Suski stwierdził, że prezes Kamińska nie ma pomysłu na to, jak przywrócić rangę Trójce, która niegdyś była stacją kultową. W marcu portal Wirtualne media podał, że w ciągu roku program III PR stracił w ciągu roku 2/3 słuchaczy i w rankingu rozgłośni radiowych spadł z 4. na 13. miejsce.

Z opinią Marka Suskiego nie zgodziła się posłanka PiS, członkini Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka, która we wpisie w mediach społecznościowych zauważyła, że politycy różnych partii i frakcji nie mają wpływu ani na politykę kadrową, ani na program mediów publicznych.

W kolejnym wpisie posłanka stwierdziła, że Polskie Radio dobrze sobie radzi z wypełnianiem misji, a Trójka - "świetnie sobie radzi pod ostrzałem różnych sił". Życzyła też prezes Kamińskiej wytrwałości.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ