Piotr Metz, Bartosz Gil, Piotr Stelmach i Łukasz Szwed zdecydowali się wrócić do trójki.

Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kowalczewskiego, zwolnionego po aferze z ingerencją szefostwa stacji w "Listę Przebojów" Marka Niedźwieckiego.

W jej wyniku z Trójki odeszło kilkunastu dziennikarzy, wśród nich Piotr Kaczkowski i sam twórca listy Marek Niedźwiecki. Niedźwiecki, oskarżony o manipulacje przy liczeniu głosów, żąda przeprosin.

Byli wśród nich także Piotr Metz, Piotr Stelmach i Łukasz Szwed  - ich Strzyczkowski już namówił do powrotu. Portal wirtualnemedia pisze, że do stacji wrócił także Bartosz Gil, wydawca feralnego wydania "Listy", którego obarczono odpowiedzialnością za "manipulacje", ale w rzeczywistości nie podjął on jeszcze takiej decyzji. Jest na zwolnieniu lekarskim.

Zawieszoną na jedno notowanie "Listę Przebojów" poprowadzi już w piątek nowy kierownik redakcji muzycznej Programu III Polskiego Radia Mariusz Owczarek.

Strzyczkowski ma jednak nadzieję, że do prowadzenia "Listy" powróci Marek Niedźwiecki.

- Rozmawiamy intensywnie, ciepło i po koleżeńsku na temat jego powrotu. Jestem pewien (na podstawie postępu tych rozmów), że już niebawem usłyszymy Marka na antenie. Może jeszcze nie za tydzień, ale zupełnie niebawem - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.
Kuba Strzyczkowski odwołał decyzję poprzedniego szefa Trójki, dotyczącą audytu "Listy Przebojów". Uważa, że zamiast niego jest potrzebny sprawny program komputerowy, odporny na działania botów i hakerów.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM