Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar pytał szefostwo Telewizji Polskiej o materiał, który 21 czerwca wyemitowano w „Wiadomościach”. Zarówno widzowie i internauci, jak i dziennikarze, zwrócili uwagę, że w materiale ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z wyborcami w Krakowie, wykorzystano kadr, który mógł wprowadzić odbiorców w błąd, poprzez trzykrotne zawyżenie liczby uczestników wydarzenia. Przed Sukiennicami miało pojawić się o wiele więcej przeciwników niż zwolenników Andrzeja Dudy, czego potwierdzeniem miały być transparenty oraz tęczowe flagi.

Na pismo, w którym podkreślono, że „obywatele mają prawo do rzetelnej informacji, a nie informacji zainscenizowanej i motywowanej politycznie” odpowiedział prezes TVP Jacek Kurski. Jego zdaniem „wskazany materiał był przedmiotem analizy władz spółki”, a sytuacja dotycząca „rzekomego użycia kadru, który mógłby wprowadzić w błąd odbiorców, poprzez trzykrotne zawyżenie liczby uczestników wydarzenia, nie miała miejsca”. - Przywołane przez Pana doniesienia medialne oraz komentarze na portalach społecznościowych są wyłącznie subiektywnymi ocenami dziennikarzy oraz osób, które zamieszczały swoje wpisy w sprawie wyżej wymienionego materiału w mediach społecznościowych - stwierdził Kurski. - Wyemitowany materiał nie miał na celu wprowadzenie odbiorców w błąd - dodał. - Przedstawione w materiale informacje były prawdziwe i nie naruszały zasad rzetelności zawodowej określonych w ustawie z dnia 26 stycznia 1984 roku Prawo prasowe. Trudno jest też mówić o naruszeniu przez Telewizję Polską zasad realizowania misji publicznej. Jednocześnie informuję, iż zostały już podjęte odpowiednie kroki prawne, w związku z bezpodstawnymi doniesieniami części mediów prywatnych - zaznaczył. 

Jacek Kurski zapewnił również, że „Telewizja Polska nigdy nie faworyzowała żadnego z kandydatów na urząd Prezydenta RP”. - W przedstawianych materiałach nasi dziennikarze i prezenterzy zawsze starają się zachować największy stopień profesjonalizmu, a także staranności i rzetelności dziennikarskiej - ocenił.