„Głębokość tego spadku (spowodowanego wyłącznie przez ubytek abonamentu) będzie niespotykana w całej historii spółki i oznacza konieczność przeprowadzenia radykalnych cięć budżetowych” – czytamy w piśmie. Zdaniem komisji trzeba m.in. zlikwidować Chór Polskiego Radia, Orkiestrę Amadeus, Polską Orkiestrę Radiową i ograniczyć współfinansowanie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Program zakłada także zwolnienie osób, które nabyły uprawnienia emerytalne, oraz wstrzymanie przyjmowania nowych pracowników.
Po restrukturyzacji zlikwidowano by około 200 etatów, a na odprawy dla zwalnianych pracowników radio musiałoby wydać około 7 mln zł.Trójka miałaby opuścić swoją siedzibę przy Myśliwieckiej w Warszawie i zostać przeniesiona do głównej siedziby PR przy Malczewskiego. Te i inne cięcia mają przynieść 44 mln zł oszczędności.
Pod projektem podpisał się członek zarządu Polskiego Radia Robert Wijas. Nie udało się nam z nim skontaktować, gdyż przebywa na urlopie. Z zapisami planu oszczędnościowego nie zgadza się prezes PR Krzysztof Czabański.
– Oszczędności nie mogą niszczyć radia. Miejsce projektu jest w koszu – mówi „Rz” Czabański. – Radio nie jest spółką mającą przynosić zyski, ale realizować misję.
[wyimek]W ramach oszczędności Trójka miałaby opuścić swą siedzibę przy ulicy Myśliwieckiej [/wyimek]