Według zawieszonego p.o. prezesa TVP Piotra Farfała "zarówno przebieg tzw. posiedzenia Rady Nadzorczej, jak i zasadność podejmowanych w jego trakcie uchwał są nieważne. Wynika to ze stanowiska doktryny prawa cywilnego i handlowego". Farfał cytuje w oświadczeniu publikację Ryszarda Czerniawskiego "Kodeks spółek handlowych. Przepisy o spółce akcyjnej, Komentarz. Dom Wydawniczy ABC, 2004, wyd. II."
Zdaniem Farfała publikacja ta wskazuje, iż zgodnie z art. 369 par 4 k.h.s. "mandat członka zarządu wygasa najpóźniej z dniem odbycia walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za ostatni pełny rok obrotowy pełnienia funkcji członka zarządu. Z chwilą wygaśnięcia mandatu zebranie byłych członków zarządu nie stanowi już posiedzenia zarządu spółki, nawet jeżeli zostało zwołane wcześniej, oni sami zaś tracą prawo do reprezentowania spółki. Mandat wygasa z chwilą zakończenia walnego zgromadzenia. Tym samym, jeżeli nawet ogłoszono przerwę w jego obradach, a przed przerwą powołano nowych członków zarządu, to do czasu zakończenia walnego zgromadzenia, w imieniu spółki działać władni są członkowie dotychczasowego zarządu".
Piotr Farfał wskazuje, że według k.s.h. wcześniej wymieniony przepis stosuje się odpowiednio do kadencji i mandatu członka Rady Nadzorczej. Jego zdaniem Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TVP S.A. zostało zamknięte w dniu 3 lipca 2009 r. o godz. 10.30. Tymczasem na dzień 3 lipca 2009 r. o godz. 11.00 było zwołane posiedzenie Rady Nadzorczej.
- Po zamknięciu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy TVP S.A. przez Ministra Skarbu Państwa 3 lipca 2009 r. o godz. 10.30 wygasł mandat członków Rady Nadzorczej TVP S.A. po uprzednim upływie ich kadencji. Od tej chwili nie ma już Rady Nadzorczej TVP S.A. - czytamy w oświadczeniu.
Według Farfała dalsze podejmowanie działań przez niektórych byłych członków byłej Rady Nadzorczej "uznać należy za bezzasadne i pozbawione mocy prawnej".