- Mężczyznę zatrzymali policjanci z wydziały kryminalnego przed godz. 16. Podejrzewany o spowodowanie wypadku został przewieziony na komendę policji. – mówi sierż. szt. Marzena Laczkowska.

Poszukiwany został ujęty na terenie gminy Ostrów Mazowiecka Ukrywał się w stodole zakopany głęboko pod sianem.

Kierowca był poszukiwany od niedzielnego poranka, po tym jak w Ostrowi Mazowieckiej spowodował serię tragicznych wypadków.

Volkswagen Golf na belgijskich numerach, który miał prowadzić Łukasz B. potrącił najpierw na pasach 71-latkę, która zginęła na miejscu.

Chwilę później auto uderzyło w hondę, która zawracała. Kierujący tym pojazdem 73-latek również stracił życie.

Na koniec, kierowca volkswagena, uderzył jeszcze w zaparkowanego citroena, w którym znajdowała się 43-latka i dzieci w wieku 13 i 8 lat. Cała trójka została przetransportowana do szpitala.

Sprawca wypadków porzucił samochód i uciekł z miejsca na piechotę. W poszukiwaniach kierowcy wykorzystano m.in. psy tropiące, ale nie przyniosło to oczekiwanego skutku.

Dziś przed południem policja opublikowała jego nazwisko i wizerunek, a kilka godzin później mężczyzna został zatrzymany.

Łukasz B. usłyszy jutro zarzuty: nie tylko spowodowania wypadków ze skutkiem śmiertelnym, ale też ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także jazdę samochodem bez uprawnień.

Kilka lat temu stracił prawo jazdy za prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu. Teraz mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.