Prokuratura: Giertych rozpoczął symulowanie braku świadomości

Po tym, jak dowiedział się, że w opinii biegłych lekarzy nie ma przeszkód, by wykonać czynności z jego udziałem, zatrzymany przez CBA i znajdujący się w szpitalu Roman Giertych - w ocenie prowadzących czynności procesowe - rozpoczął symulowanie braku świadomości - przekazała Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

Aktualizacja: 16.10.2020 22:39 Publikacja: 16.10.2020 19:38

Prokuratura: Giertych rozpoczął symulowanie braku świadomości

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

zew

Poznańscy śledczy wydali komunikat dotyczący czynności z udziałem zatrzymanego w czwartek przez CBA adwokata Romana Giertycha (jak informowała jego córka, zgodził się na podawanie nazwiska), byłego wicepremiera i byłego szefa MEN.

Śledczy zapewnili, że czynności z udziałem Giertycha rozpoczęły się po uzyskaniu zgody zespołu biegłych lekarzy – specjalistów w dziedzinie kardiologii, neurologii i medycyny sądowej. W oświadczeniu czytamy, iż lekarze zgodnie uznali, że stan zdrowia zatrzymanego pozwala na jego przesłuchanie i postawienie zarzutów.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Materiał Promocyjny
CPK buduje terminal przyszłości
Kraj
Anulowany wyrok znanego działacza opozycyjnego
Kraj
Czy Polacy chcą sankcji na Izrael? Sondaż nie pozostawia wątpliwości
Kraj
Rafał Trzaskowski o propozycji Karola Nawrockiego: Niech się pan Karol tłumaczy
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Kraj
Cienka granica pomagania uchodźcom. Złoty telefon pogrąża aktywistów z granicy