Reklama

Z cmentarza skradziono ludzkie szczątki

Policja z Elbląga szuka sprawców zbezczeszczenia grobu i kradzieży szczątków ludzkich na miejscowym cmentarzu.

Publikacja: 25.09.2015 18:11

Z cmentarza skradziono ludzkie szczątki

Foto: Wikipedia

Do takiej sytuacji doszło na komunalnej nekropolii Dębica w Elblągu. – Ktoś rozbił jeden z grobów i uszkodził znajdujące się w środku trzy trumny – opowiada "Rzeczpospolitej" Jakub Sawicki z zespołu prasowego komendy policji w Elblągu.

W grobowcu pochowane było małżeństwo z synem. Kobieta zmarła w 1985 roku, jej mąż w 1991 roku, zaś syn w 2013 roku.

Sprawcy zniszczenia grobu zabrali szczątki jednej z pochowanych osób, oraz czaszkę zmarłego w 2013 roku mężczyzny.

- Reszta szczątków została zabezpieczona. Zostaną poddane badaniom, bo nie wiemy, czy skradziono szczątki kobiety, czy jej męża – tłumaczy policjant.

Mundurowi przypuszczają, że sprawcy nie wybrali do zniszczenia przypadkowego grobu, a konkretny. Poza uszkodzeniem płyt, zerwali zdjęcia zmarłych.

Reklama
Reklama

– Widać, że działali w emocjach. Co nimi kierowało, na razie trudno powiedzieć. Będziemy mogli odpowiedzieć na to pytanie po zatrzymaniu sprawcy bądź sprawców – tłumaczy Jakub Sawicki.

Policja zamierza przesłuchać zarząd cmentarza, krewną zmarłych, która opiekowała się grobem oraz przejrzeć zapisy cmentarnego monitoringu. Liczy, że to doprowadzi ją do sprawców kradzieży i zniszczenia grobu.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
„Rzecz w tym”: Polska 2050 w kryzysie. Brak trzeciej drogi groźny dla koalicji?
Kraj
Wielki sukces zbiórki wspartej przez polski biznes
Kraj
Tragiczny wypadek w Gruzji. W górach Kaukazu zginął Wojciech Hann, ceniony bankowiec
Kraj
Jan M. Jackowski: Antoni Patek jest symbolem polskiej przedsiębiorczości i patriotyzmu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama