W czwartek w Budapeszcie premier Mateusz Morawiecki spotka się z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował w rozmowie z Polskim Radiem, że rozmowa będzie dotyczyła głównie kwestii budżetu europejskiego.

- Ma na celu ustalenie wspólnego stanowiska wobec aktualnej sytuacji związanej z uchwaleniem budżetu UE - powiedział Sobolewski.

- Z moich informacji wynika, że po tym jak Węgry powiedziały weto, a Polska zagroziła użyciem weta, na pewno ze strony prezydencji niemieckiej nastąpiło przemyślenie tematu i są sygnały, że jest z tamtej strony chęć kompromisu - dodał.

Polityk PiS komentował również ostatnie spadki notowań jego partii. - Zawsze mam jedną odpowiedź w kwestii sondaży - nigdy nie wygrywały, nie wygrywają i nie wygrały wyborów, więc trzeba do nich podchodzić sceptycznie, oczywiście analizować, co się stało i dzieje - mówił.

- Sytuacja związana z pandemią, nie tylko w Polsce, jest trudna. Wpływa to na ocenę rządzących. Trzeba wyciągać z tego wnioski i robić swoje. Głównym celem jest walka z koronawirusem - dodał.