Na kolejnych miejscach rankingu uplasowały się radio RMF FM oraz "Dziennik Gazeta Prawna".

W Top 15 zestawienia znalazło się 9 tytułów prasowych, 3 stacje radiowe, 2 stacje telewizyjne i 1 serwis internetowy.

W rankingu gazet, "Rzeczpospolita" zdobyła 602 cytowania, Gazeta Wyborcza 378, Dziennik Gazeta Prawna 231.

W kategorii najczęściej cytowanych portali na pierwszym miejscu znalazł się wpolityce.pl. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl, który w tej kategorii zajął drugie miejsce, powoływano się 75 razy. Na trzecim miejscu znajduje się rp.pl z wynikiem 71 cytowań.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce zajął "wSieci", a na pierwszym miejscu wśród miesięczników znalazł się "Forbes".

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 5026 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-31 maja 2016 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z innych mediów 5099 razy (2724 razy w prasie, 1713 w telewizji i 662 w radio). Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN Turbo, TVN Meteo, Polsat, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.