Koncert, o którym mowa, miał miejsce w marcu tego roku. W ostatnią sobotę o jego retransmisji zdecydowało kierownictwo TVP Kultura.

Pietrzak podczas koncertu mówił m.in. o Januszu Palikocie, że wrócił "tam gdzie jego miejsce, do chlewu ze swoimi świńskimi ryjami i sztucznymi członkami", Joannę Senyszyn nazwał "zardzewiałą pudernicą, która na odchodne załatwiła sobie kasę na in vitro". Z kolei za elektorat Stefana Niesiołowskiego, entomologa z wykształcenia, uznał "jego środowisko naturalne, czyli wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki".

Jak przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska, zdaniem autorów skarg "poziom prostactwa i obelg przekroczył wszelkie normy, a pokazywanie takich treści, zwłaszcza przez Telewizję Polską, jest naganne".

Według obowiązujących procedur, KRRiT powinna teraz poprosić TVP o nagranie z koncertu Jana Pietrzaka i ustosunkować się do skarg. Rada może ukarać TVP Kultura finansowo lub wezwać do zaprzestania naruszania ustawy o radiofonii i telewizji.

Więcej na Wirtualnemedia.pl