Studenckie Nagrody Dziennikarskie MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa doceniają swoje autorytety. - Tegoroczna lista nominacji odzwierciedla to, co doceniała i wokół czego skupiała się opinia publiczna w ciągu ostatniego roku. Wszystkie nominowane materiały oraz projekty medialne są dowodem na to, że rzetelność i misja niezmiennie pozostają fundamentem dziennikarskiego warsztatu - mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory. 

O statuetkę powalczy  w tym roku 44 dziennikarzy, 2 zespoły redakcyjne oraz 2 projekty dziennikarskie. Wśród nominowanych znalazła się trójka dziennikarzy "Rzeczpospolitej".

Izabela Kacprzak, Grażyna Zawadka i ich tekst „GetBack zaglądał nam w PESEL” został nominowany w kategorii DetonaTOR - w której dziennikarze są nagradzani za publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów. Dziennikarki "Rzeczpospolitej" zostały nominowane "za ustalenie faktów dotyczących udostępnienia w 2015 roku chronionych danych osobowych prywatnej spółce GetBack. Za ujawnienie, że firma windykacyjna w nielegalny sposób otrzymała od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wrażliwe dane w celu weryfikacji adresów swoich dłużników. Za konsekwentne zajmowanie się sprawą i odkrywanie kolejnych nieprawidłowości w działalności spółki".

W kategorii TORpeda - w której nagradzani są reporterzy "za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać", nominację otrzymał Michał Kolanko. "Za rzetelne przekazywanie informacji dotyczących sytuacji na polskiej scenie politycznej. Za każdorazowe zaangażowanie w pracę nad materiałem i obecność w centrum wydarzeń. Za śledzenie faktów związanych z nowelizacją ustawy o IPN, zadawanie trudnych pytań i relacje wzbogacone o syntetyczne komentarze" - czytamy w uzasadnieniu.

Zwycięzców w plebiscycie MediaTory poznamy podczas uroczystej Gali Finałowej 1 grudnia w Auditorium Maximum UJ. Wyłoni ich ponad 10 tysięcy studentów z 23 polskich uczelni.