Za zgodą prokuratury policja opublikowała zdjęcia mężczyzny, który może być sprawcą potrącenia chłopca. To 34-letni Mariusz N.

Mężczyzna ma 171-75  cm wzrostu, jest średniej budowy ciała. Ma krótkie ciemnoblond włosy, twarz owalną, a odstające wyraźnie uszy to jego cecha charakterystyczna.

Do tragicznego wypadku doszło w środę ok. godz. 16 miejscowości Czarnówka pod Otwockiem. Chłopiec wraz z 16-letnią siostrą szedł boczną drogą gruntową, na której nie można zbyt szybko jeździć. Nagle w nastolatka uderzył samochód. Siła tego uderzenia była spora, bo ofiara uderzyła w betonową zaporę. – I to mogło spowodować tak poważne skutki tego wypadku, a w następstwie śmierć chłopaka – mówi jeden z policjantów.

Kierowca nie zatrzymał się tylko odjechał z miejsca wypadku. – Nie udzielił pomocy dziecku i natychmiast po zdarzeniu odjechał w nieznanym kierunku. – mówi Jarosław Sawicki, z komendy policji w Otwocku.

Przed południem w miejscowości Rudzienko w powiecie otwockim znaleziono porzuconego mercedesa sprawcy. Choć samochód nie miał tablic rejestracyjnych policjanci szybko ustalili do kogo należy. Jego właścicielką jest kobieta mieszkająca w okolicach Józefowa.

Została zatrzymana. Policjanci dowiedzieli się, że autem mógł kierować jej mąż, właśnie Mariusz N. Od wczoraj nie ma z nim kontaktu. Trwa akcja poszukiwawcza mężczyzny.

Policja apeluje, aby osoby które znają miejsce pobytu mężczyzny skontaktowały  z komendą Otwocku  tel. 22 779 40 91 lub 22 60-41-214, a z jednostkami w całym kraju 997 lub 112.