Choinka ze szklanych baniek powstała w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie wczoraj w ciągu sześciu godzin. Mieszkańcy miasta przynosili ozdoby niezbędne do jej tworzenia przez cały weekend. Łącznie udało się ich zebrać niemal osiemset. Zbudowana z nich konstrukcja ma dwa metry wysokości.

- Akcja budowy choinki wspólnie z mieszkańcami miasta okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zebraliśmy niemal osiemset starych, niepotrzebnych i skazanych na zapomnienie baniek. Dziesiątki kształtów i kolorów. Najstarsze pochodziły nawet z lat 70. ubiegłego wieku. Stworzyliśmy z nich wyjątkową dekorację świąteczną – opisuje Hanna Wajda-Lawera z CDS.

Centrum Dziedzictwa Szkła to pierwsza w Polsce placówka w interaktywny sposób prezentująca tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Obiekt w nowoczesny sposób nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie „krośnieńskiego szkła", ale także ją tworzy. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są ekspozycje szkła użytkowego i artystycznego oraz prezentacje produkcji szkła, odbywające się na oczach turystów.