Andrzej Duda, kandydat na prezydenta z ramienia PiS spotkał się w weekend z Polakami mieszkającymi w Londynie, by przedstawić im swój program wyborczy.

Zdaniem prof. Balcerowicza, bardziej szczegółowe propozycje Andrzeja Dudy "to mieszanina ogólnych i szkodliwych sformułowań", np. cofnięcie wydłużonego wieku emerytalnego. - Kandydat nawet się nie zająknął odnośnie konsekwencji dla finansów naszego państwa, które i tak wymagają naprawy - powiedział prof. Balcerowicz. Dodał, że mało kto posługuje się liczbami, bo "Polacy za mało wymagają od polityków, a potem na nich narzekają".

Prof. Balcerowicz przyznał, że dobrze byłoby, gdyby Andrzej Duda odpowiedział, jak obniżenie wieku emerytalnego odnosi się do sytuacji finansów naszego państwa obecnie i w przeszłości i jak ocenia konsekwencje realizacji postulatu swojego i partii. - Jak nie podaje żadnych konkretów, to oznacza, że nie można go traktować poważnie. Jeśli ktoś nam wmawia, że zrobi cud, to trzeba go traktować jak hochsztaplera. A u nas za mało ludzi mówi: sprawdzam, a za dużo narzeka - stwierdził prof. Balcerowicz.