Maciej Głogowski zapytał Katarzynę Piekarską o to, na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich. Po długim milczeniu Piekarska zadeklarowała, że na Bronisława Komorowskiego. - Znam Komorowskiego wiele lat. Uważam, że jest uczciwym człowiekiem - stwierdziła.

- To, że nie wiadomo jaki będzie wynik drugiej tury jest efektem tego, że sondaże uśpiły prezydenta i jego zaplecze. On przespał moment, kiedy mógł to wszystko załatwić w pierwszej turze. Może zdarzyć się tak, że on te wybory po prostu przegra - uważa radna SLD.

Piekarska przewiduje zły czas dla SLD: - Jeśli nie rozszerzymy się na lewicę i pójdziemy do wyborów jako SLD, to my te wybory przegramy - podkreśliła.

Odniosła się także do wyniku Pawła Kukiza (uzyskał 20,5 proc poparcia): - Wszyscy jako klasa polityczna powinniśmy zastanowić się nad fenomenem Kukiza. To jest pokazanie czerwonej kartki wszystkim politykom, którzy rządzą przez ostatnie 25 lat - stwierdziła.

- Platforma może przegrać wybory (parlamentarne - przyp. red.). Wygrała dwa razy z rzędu wybory i pokazała najgorszą arogancję władzy - zarzuciła.

Magdalena Ogórek zdobyła - według sondaży - ponad 2 proc. głosów. Pięć lat temu ówczesny przewodniczący partii Grzegorz Napieralski zdobył ponad 13 proc. głosów.

Czytaj także: Lewica pogrzebała się sama