Politycy komentowali w programie Bogdana Rymanowskiego wyniki sondażowe wyborów prezydenckich. Według najnowszych wyników Andrzej Duda zdobył 52 proc. głosów, a Bronisław Komorowski - 48 proc.

Eugeniusz Kłopotek z PSL przyznał, że Andrzej Duda wykonał gigantyczną pracę, gdyż - jak uważa Kłopotek - okazuje się, że coś, co wydawałoby się niemożliwe jest osiągalne. - Prezydent Komorowski ma teraz sporo czasu. W dużym stopniu zawdzięcza on porażkę naszej polityce. Pierwsza zasadnicza sprawa to podniesienie wieku emerytalnego. Zapłacił za to pan prezydent - uważa polityk PSL. Jego zdaniem, do jesiennych wyborów parlamentarnych nie zostało dużo czasu. - Jeśli nie wyciągniemy wniosku z tej porażki, to jesienią popłyniemy - ocenił.

O tym, że Platforma Obywatelska będzie teraz „pracować na jesienne wybory, biorąc pod uwagę wynik wyborów prezydenckich", wspomniał Adam Szejnfeld. Jednocześnie pogratulował Andrzejowi Dudzie i jego sztabowi wyborczemu, bez którego pracy - zdaniem Szejnfelda - tego sukcesu by nie było. - To jest dowód na to, że w wyborach w przeciwieństwie do sportu nie zawsze wygrywa się tylko, gdy jest się najlepszym. W polityce można być gorszym, a wygrać - stwierdził polityk PO.

Słowa Szejnfelda skomentował Włodzimierz Czarzasty z SLD. Powiedział, że miał nadzieję, iż "buta i arogancja opuści PO". - Nie odważyłbym się, żeby w godzinę po wyborach powiedzieć, że wygrał słabszy i gorszy. Więcej szacunku dla ludzi - skomentował.