Reklama

Karczewski: Trzeba się wyciszyć

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) potwierdza, że Prawo i Sprawiedliwość szykuje zmiany w konstytucji, uważa jednak, że zmiany te powinna poprzedzić spokojna i rzeczowa dyskusja.

Aktualizacja: 25.12.2015 22:33 Publikacja: 25.12.2015 22:17

Karczewski: Trzeba się wyciszyć

Foto: PAP/Paweł Supernak

Karczewski, który był Gościem Wydarzeń Polsat News, że należy ocenić, w jaki sposób działa państwo i jakie są relacje między władzami i sporządzić bilans.

Podkreślił jednak, że decyzje powinny zapadać w większym spokoju.

- Trzeba się wyciszyć, to musi być merytoryczna dyskusja. Nie możemy na samym początku dyskusji mówić „my mamy rację, a wasze rozwiązania są złe” - mówił Karczewski wskazując, że z takim nastawieniem spotyka się ze strony opozycji.

Zdaniem marszałka Senatu, obecna opozycja nie potrafi dostosować się "do innego miejsca w życiu politycznym". Uważa on, że demokracja polega na tym, że decyzje podejmuje większość, a większość stanowi obecnie PiS, które "dostało mandat od społeczeństwa".

Karczewski twierdzi, że powinna zostać zwiększona rola Senatu, który, według niego, "mógłby się zajmować kontrolą wydzielonych obszarów administracji państwowej".

Reklama
Reklama

- Powiedzmy, że mogła to by być polityka zagraniczna z uwzględnieniem polityki skierowanej do Polaków i Polonii. Senat powinien intensywniej i w większym zakresie zajmować się Polakami mieszkającymi za granicą, niektórzy szacują, że to 16-20 milionów – mówił marszałek Senatu.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Warszawa
Kolejne dziesiątki milionów w remont Sali Kongresowej. Termin otwarcia się oddala
Kraj
Czeski RegioJet wycofuje się z przyznanych połączeń. Warszawa najbardziej dotknięta decyzją
Kraj
Warszawiacy zapłacą więcej za wywóz śmieci. „To zwykły powrót do starych stawek”
Kraj
Zielone światło dla polskiej elektrowni jądrowej i trzęsienie ziemi w PGE
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama