Po interwencji rodzin chorych i przełożonych uciekł z lecznicy samochodem i spowodował kolizję. Miał dwa promile w wydychanym powietrzu.

Lekarz rozpoczął dyżur w lecznicy na izbie przyjęć wczoraj o godz. 18. Miał go zakończyć dziś o godz. 8. Jednak wcześniej wyszedł z pracy.

Zrobił to po tym, jak ojciec chorej dziewczynki, policjant, zwrócił uwagę na dziwne zachowanie medyka.

Według niego badanie dziecka było prowadzone chaotycznie, a zachowanie lekarza wskazywało na to, że mógł być on pod wpływem alkoholu.

Potwierdził to inny pacjent, po wyjściu z gabinetu. Wtedy policjant powiadomił personel medyczny. Jego dziecko zbadał inny lekarz.

Po interwencji przełożonych pijany medyk wyszedł ok. 19 ze szpitala. Kwadrans później policjanci dostali zgłoszenie, że kierowca forda spowodował kolizję, w której brały udział trzy samochody.

Na miejscu okazało się, że sprawcą wypadku był lekarz. Miał dwa promile alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

- To nie pierwszy przypadek, kiedy ten mężczyzna kierował po alkoholu. Z tego powodu miał już zatrzymywane prawo jazdy – opowiada Anna Fic, rzecznik warmińsko-mazurskiej policji.

Policjanci wszczęli postępowanie w sprawie możliwości spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia małych pacjentów, prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji. Teraz lekarzowi może grozić nawet do pięciu lat więzienia.