Reklama

Kosztowne bazgroły na Giewoncie

Jeszcze nie wiadomo, ile będzie kosztować usunięcie efektów radosnej twórczości pseudoturystów, którzy na Giewoncie sprayem namalowali uśmiechnięte słoneczko. Ale na pewno będzie drogie.

Publikacja: 22.06.2016 13:57

Kosztowne bazgroły na Giewoncie

Foto: Katarzyna Paluch/Etnosystem.pl

Żółte słońce to jeden z kilku bazgrołów, które pojawiły się na tatrzańskich skałach. Ich usunięcie będzie trudne, nie tylko ze względu na użyte do ich stworzenia środki - informuje RMF FM.

Tatrzański Park Narodowy zamierza wypróbować w tym celu i laser, i środki chemiczne, ale takie, które nie zaszkodzą przyrodzie. 

Najbardziej kosztowne będzie dotarcie do miejsc chuligańskich wybryków, bo pseudoturyści wyprodukowali swoje dzieła w trudno dostępnych miejscach.

Akcję testowania środków, które mają oczyścić tatrzańskie skały, planowano na jesień ubiegłego roku, ale na przeszkodzie stanęła aura.

Pozostawiania jakichkolwiek napisów czy innych rysunków w parkach narodowych jest przestępstwem i jest karalne. Tatrzański Park Narodowy apeluje, żeby nie pozostawać obojętnym wobec takich aktów i jak najszybciej informować TPN, aby zniechęcać potencjalnych "artystów". 

Reklama
Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Walka o wolność na różnych frontach
informacja „Życia Warszawy”
Biletów na WKD nie kupimy przez aplikację. Przewoźnik rozwiązał umowę z mPay
Kraj
„Rzecz w tym”: Czy Polska może stać się suwerenna żywnościowo?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Warszawa
Warszawski PiS łączy siły z organizacjami pozarządowymi. Wypracują wspólny program?
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama